MULTIMEDIALNY ŚWIAT EDUKACJI I GRAFIKI

Projekt w Zespole Szkół Ponadpodstawowych
w Gryfinie

ZSP w Gryfinie

© Copyright 2020 ZSP w Gryfinie - All Rights Reserved

PROJEKT ZESPOŁU SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

W dniach 19.11.2021 r. – 19.02.2022 r. zrealizowaliśmy projekt pt. „Multimedialny świat edukacji i grafiki”
Nasza szkoła współpracuje ze szkołą w Schwedt od kilku lat. Realizujemy szkolenia i wymieniamy doświadczenia w celu zniesienia barier językowych, kulturowych, poznajemy środowiska i integrujemy się. W ramach ww projektu zakupiliśmy: laptopy, oprogramowania, dyski zewnętrzne, pendrive oraz materiały tj. notesy, zestawy piśmiennicze, środki ochrony osobistej (maseczki, rękawice, płyny) . Wspólne zajęcia doprowadziły do podniesienia już istniejącej integracji między grupami.
Wspólne spotkania nawet te on-line dały nam poczucie, że spełniamy europejskie standardy w nauczaniu, pozbawiamy się kompleksów i na różne sposoby potrafimy mile zaskoczyć przyjaciół z Zachodu, a co najważniejsze obudzić w nich ciekawość naszego kraju.
W ramach projektu przeprowadzone zostały szkolenia:
1. „Cyberbezpieczny uczeń. Cyberbezpieczna szkoła.”
2. „Realizacja filmowa. Grafika i animacje dla młodzieży”
Dzięki projektowi utworzona została w szkole sala multimedialna z której korzystać będą mogli wszyscy nasi uczniowie.
Szczególne podziękowania kierujemy do Organu Prowadzącego tj. Starostwa Powiatowego w Gryfinie za umożliwienie realizacji projektu i wsparcie finansowe oraz Dyrekcji za przychylność i pomoc.
Projekt nie mógłby być oczywiście możliwy, gdyby nie znalazły się osoby gotowe wziąć w nim udział. Dziękujemy uczestnikom projektu klasie II TA i II TB. Bez Waszego udziału, zaangażowania, wzajemnego wsparcia ten projekt nie tylko nie miałby szansy realizacji, ale w ogóle by nie powstał. Realizacja projektu wzbogaciła Naszą placówkę przede wszystkim o 20 laptopów Gemingowych z których uczniowie będą korzystać podczas zajęć oraz egzaminów zawodowych.
Koordynatorki projektu Beata Piekarz i Anna Sawicka – Kłaptij.

No Code Website Builder